Dous alumnos do I.E.S. Nº 1 clasificados para a fase final da Olimpíada Matemática Galega

Dous alumnos do I.E.S. Nº1 do Carballiño lograron clasificarse para a fase final da Olimpíada Matemática Galega de 2º ESO.

Publicidade

Noraboa a Alfonso C., Nico, Alfonso F., Noemi, Alexandre e Pablo pola súa participación. Sodes tod@s olímpicos!!

E especialmente a Pablo Cotelo Sampayo e Alfonso Fumega Rodríguez que pasan á seguinte fase.

Parabéns a eles e aos profesor@s asi como a toda a comunidade educativa do I.E.S. Nº 1

A fase final celebrarase en Lugo o xoves 20 de maio, e consistirá na resolución de 5 problemas coas mesmas bases que a fase de zona. O lugar de convocatoria é o Círculo das Artes situado na Praza Maior de Lugo ás 11:30h

Ese ano, a causa das restriccións pola pandemia, non haberá actividades de tarde, polo que se dará por finalizado o evento ás 14h. A continuación a organización convidará aos/ás finalistas e a un/ha acompañante ao xantar antes de iniciar a viaxe de volta. Os 3 gañadores/as da fase galega serán proclamados a través da páxina web e clasificarán para a fase final española.

LISTA DOS FINALISTAS

A CORUÑA

Blanco Regueira, Rubén – IES de Pastoriza
Cameselle Juiz, Paulo – IES Elviña
Fafián Ardao, Francisco – Compañía de María
Fernández-Peiteado Echeverría, Íñigo – Compañía de María
Regueiro Rial, Inés – IES Fragas do Eume
Seoane Fraguío, Nicolás Iván – IES David Buján

LUGO

Casanova Alonso, Martín – IES Leiras Pulpeiro
Ledo Rodríguez, Nuria – IES Leiras Pulpeiro (1ª reserva)
López Dios, Iria – Colegio San José
Pombo Rodríguez, Daniel – IES A Pinguela (baixa)
Zordan Guerreiro, Gaia – IES Sanxillao

OURENSE

Bouchón Huaita, Luis Moisés – IES Otero Pedrayo
Cotelo Sampayo, Pablo – IES Nº1 O Carballiño
Fumega Rodríguez, Alfonso – IES Nº1 O Carballiño
Iglesias Rodríguez, Aldo – IES Eduardo Blanco Amor

PONTEVEDRA

Ferrín Castro, Inés – IES Aquis Celenis
López García, Carlos – CPR Sagrado Corazón de Jesús de Placeres
Martín Castro, Brais – CPR Sagrado Corazón de Jesús de Pontevedra
Troitiño Aguilar, Antonio – CPR Sagrado Corazón de Jesús de Pontevedra

SANTIAGO

Cabo Lodeiro, Álex – CPI de Vedra
Cruces Pampín, Antón – CPI de Fonte Díaz

VIGO

García Peña, Alba – IES Álvaro Cunqueiro
González Soage, Alejandro – IES Alexandre Bóveda
López Gallo, Gadea – IES Álvaro Cunqueiro
Pérez Núñez, José María – Montecastelo
Rodríguez Barreiro, Miguel Ángel – Montecastelo